جدیدترین اخبار و مطالب جذاب
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 :: نویسنده :


انجام پایان نامه ارشدمدیریت

۱. مطلب علمی پژوهشی . چنین مطلب ای برخاسته از پژوهشی نوین است که مؤلف خود انجام داده است. طرح اندیشه ای نو، بازپرسی از مسئله ای قبلی با رویکردی مفرق یا نقد علمی پژوهشی که قبلاً صورت گرفته ولی بخش یا بخش هایی از آن جای تأمل دارد. در این نوع مقاله – خواه طرح مسئله ای نو باشد یا نگاهی مفرق به مسئله ای قبلی – رعایت قواعد اخلاقی حکم می نماید که دفاع از نوبودگی طرح یا نگرش در قیاس با آنچه قبلاً انجام شده با نهایت سعه صدر حفظ حرمت اندیشه یا نگرش قبلی یان صورت گیرد. هر گونه کوچک نمایی افراد دیگر بزرگ نمایی خویش رفتاری غیر اخلاقی تلقی می شود. اگر بپذیریم که طرح اندیشه نو یا بازنگری مسئله ای قبلی بدون آن “قبلی ه ها” ناشدنی است و هیچ حرکت علمی بدون تکیه بر تلاش های قبلی یان روی نمی دهد، رویکرد سپاس گونه به آثار قبلی از مضروری ه های اخلاقی کار نوین تحقیقی است.

۲. مقاله علمی ترویجی . متن ترویجی مطلب ای حتمـا ً علمی است که به دلایل مختلف از نظر ساختار و لحن با متن پژوهشی مفرق است. نخستین دلیل این است که مخاطب مقاله ترویجی همترازان نیستند، به مفهوم در مراتب پایین تر از نظر نوع تخصص علمی قرار دارند. به همین ، زبان و بیان خاصی اتخاذ می شود، ساختار برای ای را دنبال می نماید ، از به کار بردن محاسبات پیچیدۀ آماری که جهت آزمون فرضیه در مقاله تحقیقی صورت می گیرد پرهیز می شود. مراتب مخاطبان احتمالا دامنه وسیع ای را در بر گیرد: متخصصان رشته هایی به جز رشته اصلی موضوع مطلب : دانشجویان دانش پژوهانی که در موضوع مورد بحث تحصیل تتبع را آغازکرده اند ، ولی هنوز به پختگی لازم نرسیده اند؛ نهایتاً عامۀ باسواد طرفدار به مباحث علمی. پس ، ترویجی بودن مقاله نه تنها وجه علمی آن را مخدوش نمی نماید ، بلکه مهارت مصرف از زبان علمی ساده و سالمی را می طلبد که مهارتی ستودنی کمیاب است. تدوین مطلب ترویجی هنری است که از تعاطی فهم زبان دشوار علمی توانایی تبدیل آن به زبانی سالم درعین حال مخاطب پسند حاصل می شود.

وجه برجستۀ اخلاقی در این نوع مقاله ، مصرف از تمام تدابیر زبانی تصویر ی جهت انتقال هر چه مطلوب تر اندیشه به مخاطبان پیش بینی شده است، عدول از آن – که به اختلال در جریان رابطه علمی می انجامد – بی توجه ی به اصول اخلاقی در نگارش های علمی است.

۳. متن علمی مروری. این نوع مقاله به تحلیل کلان بررسی انتقادی نوشته هایی می پردازد که قبلاً انتشار شده است. مؤلف مطلب مروری از طریق مقوله بندی، یکپارچه سازی، و ارزشیابی آثار قبلی ، سیر پیشرفت پژوهش های جاری را در جهت روشن کردن مسئله ای معین دنبال می نماید . مقالۀ مروری در عین رعایت مراحل مختلف مقالات علمی پژوهشی، به پی گیری اندیشه های خرد یا کلان مندرج در آثار قبلی می پردازد و بیشتر در پی کشف چگونگی رشد یک اندیشه در طول و درعرصه های مختلف علمی است. مقاله مروری ً به وسیلۀ نویسنده ای تولید و ساخت می شود که با متون نوشته های رشتۀ کاملاً آشناست به مسئله مورد ارزیابی نیز اشراف دارد. در واقع مناسب ترین فرد برای نگارش چنین مقاله ای، کارشناس اهل تتبّع بررسی است که از نظر اطلاعات حوزۀ موضوعی نیز بوقت باشد. چنین فردی را اکثرا ً به عنوان کارشناس متون موضوعی(Subject Literature Specialist) می شناسند که با کارشناس موضوعی(Subject Specialist) مفرق است(حرّی ، ۱۳۸۸، ص ۱۸۲-۱۸۳).

یکی از نکات خیلی مهم اخلاقی در این نوع نگارش ، حفظ کلیۀ حلقه های انتقال اندیشه در طول وقت است. هر گونه حذف – به هر دلیل - در مسیر حرکت اندیشه ای ویِژگزینشه چیزی جز مسخ نقشه راه برای کشف و بازنمایی یک جریان علمی نیست. چنین حرکتی جفا به مولّدان علم، جفا به مخاطبان، جفا به ماهیت علم تلقی می شود.

۴. مقالۀ دایره المعارفی. دایره المعارف ها منطقاً ارائه دهنده اطلاعات پایه در زمینه های مختلف موضوعی هستند نه نویافته هایی که حاصل پژوهش اصیل باشد. به همین مقالۀدایره المعارفی مبتنی بر اسناد و مدارک منابعی است که پیشاپیش موجود بوده و مورد جست و جو و بازیابی قرار گرفته است. مستند بودن در مقالۀ دایره المعارفی حائز ارزش زیاد است. زیرا هر پارۀ اطلاعاتی که در مطلب دایره المعارفی درج می گردد توسط سند و مدرکی از پیش موجود پشتیبانی می شود.

محتوای مقالۀ دایره المعارفی علی القاعده می بایست فارغ از ارزشگذاری و جانبداری له یا علیه اندیشه ای ویِژگزینشه باشد بتواند عکس ی از اطلاعات موجود در زمینه را عرضه نماید ؛ و هرگاه گرایش به جهت جهت ای دارد، در واقع ، تجلّی این گرایش می باست از سرجمع اسناد مدارک حاصل آمده باشد نه از تمایلات ذهنی نویسنده.

منابع مقالۀ دایره المعارفی هم می بایست از جامعیت برخوردار باشد تا از سونگری مباحث مقاله پرهیز شود. منابع گردآمده بایستی حاوی نظرگاه های مفرق حتی متعارض باشد. از لحاظ کیفی هم اعتبار مؤلفان منابع، اصالت منابع، انصاف بی طرفی نویسندگان در برخورد با حقایق دارای ارزش است(حرّی، ۱۳۸۸، ص ۱۸۶-۱۸۸).

تفسیر نادرست از مطالب اخذ شده از منابع، ندیده گرفتن منابعی که حاوی اندیشه های مفرق با باورهای مؤلف مقاله است، بی دقتی در رعایت تمام جانبگی در منابع، نسبت دادن نادرست اندیشه ای به منبعی قبلی ، از عبارت مصادیق بی اخلاقی در نگارش مقالۀ دایره المعارفی است.

۵. مقالۀ همایش. متن ای که برای ارائه در همایش های علمی تدوین می شود از لحاظ ساختار محتوا مشابه متن مجله است، یعنی تمام اصول دربارۀ آن صادق است،بخصوص ً بر نوآورانه بودن آن تأکید می شود. امّا آنچه آن را از مطلب مجله مفرق می نماید دو وجهی بودن آن است. وجهی از آن روایتی است که قرار است در همایشنامـه (Proceedings) به چاپ برسد وجه دیگر آن روایتی است که بایستی در جمع ارائه شود. فرق این دو از لحاظ اندازه و نوع پردازش است. روایت چاپی احتمال دارد از اندازه بیشتری برخوردار باشد، چون مطالعۀ آن در فراغت توسط علاقه مندان صورت می گیرد. امّا در روایتی که برای ارائه آماده می شود، ناگزیر بایستی نکاتی را رعایت کرد که از ارزش بسزایی برخوردارند:

۱. سازگار کردن متن با مدت پیش بینی شده. کمتر همایشی است که جهت سخنرانان مدت معین محدودی را معین نکرده باشد. توجه به مدت پیش بینی شده امری اخلاقی است، زیرا حاکی از انضباط سخنران است و هم نشان دهندۀ حرمتی است که وی جهت سایر سخنرانان نیز حاضران در همایش قائل است. پس نبایستی تصوّر کرد که آنچه او قرار است عرضه نماید چنان از ارزش برخوردار است که بایستی ناگزیر همگان به آن تن دهند اوقاتاضافی را تحمّل کنند. این در واقع بی ارزش شمردن موضعبقیه سخنرانان است. علاوه بـر این ، “مفید مختصر” سخن گفتن خود هنری است که به مراتب والاتر از پرگویی و نادیده گرفتن حق دیگران است. این هنر با آزمایش و ممارست جهت سخنران حاصل می شود.

اکثرا ً پیش بینی می کنند که متنی که جهت ۱۰ دقیقه سخنرانی تولید و ساخت می شود بایستی متشکل از حدود ۱۰۰۰ کلمه (تقریباً چهار صفحه تایپ شدۀ بیست سطری ) باشد. هر گاه این رقم را ملاک قرار دهیم، می توان برآورد کرد که جهت ۲۰ دقیقه سخنرانی ۲۰۰۰ کلمه ، و جهت ۳۰ دقیقه سخنرانی ۳۰۰۰ کلمه کافی است. اگر قرار است در خلال سخنرانی از پاور پوینت یا اسلاید مصرف شود، زمان آن را می بایست جهت رعایت مدت پیش بینی در نظر گرفت.

به منظور رعایت زمان اختصاص یافته به سخنرانی، ً توصیه می کنند که سخنران ، متن را درست با همان وضعیتی که در نظر دارد – یعنی همراه با استفاده از فنون عکس ی – با ولوم بلند به صورت شمرده تست نماید ، تا با حذف آنچه ضروری به نظر نمی رسد، بتواند درچارچوب تعیین شده کار را عرضه نماید .

۲. مصرف از تدابیر تصویر ی. یکی از فنونی که امروزه در ارائه سخنرانی ها حائز ارزش است مصرف از پاورپوینت است. توجه به چگونگی استفادۀ درست از این وسائل نکته قابل توجه ی است که کمتر رعایت می شود. پاورپوینت به این ارزش دارد که مخاطبان حاضر در همایش بتوانند آنچه را نمی توان از طریق سخنرانی بیان کرد به صورت عکسهایی قابل رؤیت به حاضران منتقل شود که عمده ترین آنها جدول ها، نمودارها، وبقیه تصاویر است. در انتقال متن ، دست بالا بایستی به سرفصل های بحث جهت بازنمود تصویر ی بسنده کرد. نامناسب ترین نوع مصرف از پاورپوینت درج کامل متن به صورت تصویر ی است . این امر سبب می شود که توجه حاضران بیشتر معطوف به نوشته های نقش بسته بر پرده جلب شود، و حال آنکه سخنران بایستی بتواند با ارائه درست سخنرانی و استفاده از فراز فرودهای سخن، مخاطبان را به مورد بحث جلب نماید . رابطه شفاهی در سخنرانی ارزش است . پس ، از روخوانی متن تا حدّ ممکن بایستی پرهیز کرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 21 آبان 1397 12:54 ق.ظ
After going over a few of the blog posts on your blog,
I seriously appreciate your technique of blogging.

I book marked it to my bookmark site list and will be checking back in the near future.
Take a look at my web site as well and tell me how you
feel.
یکشنبه 20 آبان 1397 11:39 ق.ظ
This design is spectacular! You definitely know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was
almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job.

I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
یکشنبه 20 آبان 1397 01:07 ق.ظ
What's up it's me, I am also visiting this site daily, this web page is genuinely pleasant and the visitors are in fact sharing pleasant thoughts.
جمعه 18 آبان 1397 02:02 ب.ظ
I visited various blogs but the audio feature for audio
songs existing at this website is really marvelous.
دوشنبه 14 آبان 1397 06:56 ق.ظ
Quest bars cheap fitnesstipsnew1 quest bars cheap 516999410492780544 quest bars cheap
Hello there, I found your web site by way of Google at the same time as
looking for a similar subject, your website came up, it seems
great. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, simply changed into alert to your blog through Google, and found that it is truly informative.
I am going to watch out for brussels. I'll appreciate if you happen to continue
this in future. Many people will likely be benefited
out of your writing. Cheers! Quest bars cheap fitnesstipsnew1 quest bars cheap 516999410492780544 quest bars cheap
یکشنبه 13 آبان 1397 06:43 ب.ظ
It's an awesome article in favor of all the internet people;
they will take benefit from it I am sure.
یکشنبه 13 آبان 1397 05:45 ب.ظ
I simply could not go away your site before suggesting that I actually enjoyed the usual information an individual supply on your guests?

Is gonna be again regularly in order to inspect new posts
یکشنبه 13 آبان 1397 03:29 ق.ظ
No matter if some one searches for his necessary thing, thus he/she needs to be
available that in detail, therefore that thing is maintained over here.
شنبه 12 آبان 1397 10:34 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and
I am waiting for your further write ups thanks once again.
شنبه 12 آبان 1397 03:04 ب.ظ
Hi, just wanted to mention, I loved this article.
It was helpful. Keep on posting!
دوشنبه 7 آبان 1397 10:48 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was wondering what
all is required to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web smart so I'm not 100% sure.
Any recommendations or advice would be greatly
appreciated. Appreciate it
دوشنبه 7 آبان 1397 07:44 ق.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz reply as I'm looking to design my own blog and would like to
know where u got this from. thank you
پنجشنبه 3 آبان 1397 12:56 ق.ظ
Heya i'm for the first time here. I came across this board and I find It truly useful
& it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you helped me.
سه شنبه 1 آبان 1397 02:09 ب.ظ
Aw, this was an extremely good post. Spending some time and actual effort to make a superb article… but what can I say… I hesitate a lot and
don't seem to get anything done.
جمعه 27 مهر 1397 03:11 ب.ظ
Currently it sounds like Drupal is the preferred blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
چهارشنبه 25 مهر 1397 12:45 ق.ظ
I quite like looking through a post that can make men and women think.

Also, thanks for allowing for me to comment!
پنجشنبه 19 مهر 1397 03:58 ب.ظ
Hi, I check your new stuff daily. Your writing style is witty, keep
doing what you're doing!
پنجشنبه 19 مهر 1397 03:24 ب.ظ
It's going to be finish of mine day, but before ending I am reading this great post to increase my
experience.
پنجشنبه 19 مهر 1397 01:22 ب.ظ
Great article. I am going through many of these issues as
well..
چهارشنبه 18 مهر 1397 10:12 ق.ظ
Since the admin of this web page is working, no doubt very rapidly
it will be renowned, due to its quality contents.
چهارشنبه 18 مهر 1397 04:51 ق.ظ
My brother suggested I might like this web site.
He was entirely right. This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this information!
Thanks!
سه شنبه 17 مهر 1397 02:40 ب.ظ
Howdy! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to
give it a look. I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Excellent blog and amazing design.
دوشنبه 16 مهر 1397 09:58 ب.ظ
Admiring the time and energy you put into your website and
in depth information you provide. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed information. Wonderful read!
I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
یکشنبه 15 مهر 1397 10:56 ق.ظ
Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew
where I could locate a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?

Thanks a lot!
شنبه 14 مهر 1397 03:30 ب.ظ
Hello, its pleasant paragraph on the topic of media print, we all be
familiar with media is a enormous source of data.
شنبه 14 مهر 1397 12:09 ق.ظ
This site truly has all of the information I
wanted concerning this subject and didn't know who to ask.
جمعه 13 مهر 1397 06:25 ق.ظ
I think that everything published made a bunch of sense.
However, consider this, suppose you composed a catchier title?
I am not saying your information isn't solid, however suppose you added something that grabbed a person's attention? I mean جدیدترین
اخبار و مطالب جذاب - انواع مطلب علمی is
kinda vanilla. You might look at Yahoo's front page and see how they create news titles to grab people interested.

You might add a video or a pic or two to get people excited about what
you've written. In my opinion, it could make
your blog a little livelier.
جمعه 13 مهر 1397 06:11 ق.ظ
I do agree with all of the ideas you've presented for your post.

They're very convincing and can certainly work. Still, the posts are
too brief for beginners. May just you please prolong them a
bit from next time? Thank you for the post.
دوشنبه 9 مهر 1397 05:01 ب.ظ
Thanks for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your further post thank you once again.
دوشنبه 9 مهر 1397 01:03 ب.ظ
You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think
I would never understand. It seems too complex and very broad
for me. I am looking forward for your next post, I will
try to get the hang of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 31 تا 60