خانه / مقالات / تنظیم کارت شبکه کامپیوتر به مودم

تنظیم کارت شبکه کامپیوتر به مودم

تنظیم کارت شبکه کامپیوتر به مودم

340718-151618

برای خرید مودم باید به نکات زیادی توجه کنید مودم ها گونه های متفاوتی هستند با استفاده های متناسب مکان های مورد نظر خودشان,مودم۴g آخرین نسل مودم هاست مودم ۴g ایرانسل در این نمونه بهترین مودم۴g می باشد و مودم جیبی۴ در سایت منبع digimobileco یافت می شود.

در هر شبکه کامپیوتری که از تعدادی کامپیوتر و وسایل دیگر شبکه مانند سوییچ ها، روتر ها، مودم و … تشکیل میشود از پروتکلی به نام TCP/IP برای وصل شدن این تجهیزات به یکدیگر استفاده میشود. البته پروتکل های دیگری مانند UDP و … نیز وجود دارند که در اینجا نیازی به معرفی نیست. برای آنکه هر وسیله ای در یک شبکه شناخته شده و بتواند با دیگر اجزای آن شبکه در تعامل باشد به یک آدرس IP نیاز دارد. آدرس های IP دارای استاندارد خاصی هستند (این استاندارد شامل شبکه اینترنت هم میشود که از میلیون ها دستگاه به هم شبکه شده تشکیل گردیده است). هر آدرس IP از چهار قسمت عددی ساخته میشود که با نقطه از هم جدا شده اند مانند ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰٫۱۴۵، هر جز عددی بین ۰ تا ۲۵۵ می تواند باشد (البته این استاندارد مربوط به IP ورژن ۴ بوده و در نسخه شش آن بصورت دیگری است). آدرس های IP علاوه بر استاندرد فوق به روش خاصی نیز دسته بندی میشوند که دسته های خاصی فقط برای مسیریابی در اینترنت، دسته های دیگری برای وسایل روی اینترنت و دسته ی دیگری برای استفاده در شبکه های خانگی استفاده میگردد. که فعلا این کلاس خاص مورد نظر ماست که از رنج ۱۹۲٫۱۶۸ شروع میگردد. پس در یک شبکه خانگی یا اداری باید آدرسی های استفاده گردد که مختص این شبکه هاست.

تنظیم این آدرس ها به دو صورت انجام میشود یا بصورت دستی بوسیله کاربر و یا توسط دستگاهی که کار اختصاص آدرس IP را به اجزای شبکه به عهده دارد که DHCP Server نامیده میشود. مثلا اگر شما کامپیوتر خود را به یک مودم ADSL متصل نموده اید و آدرس آن مودم ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ می باشد باید به کامپیوتر خود آدرسی بین ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲ تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۵۴ اختصاص دهید تا کامپیوتر شما بتواند به مودم متصل شود. البته تقریبا همه مودم ها بصورت داخلی دارای یک DHCP Server هستند که به دستگاه های متصل شده به آن مودم، IP اختصاص خواهد داد. این اتفاق در صورتی خواهد افتاد که کارت شبکه کامپیوتر شما در مد دریافت اتوماتیک IP قرار داشته باشد.

مطلب پیشنهادی

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *