پردرآمدترین بازیگر جهان کیست؟Reviewed by Admin on Aug 6Rating: 5.0

پردرآمدترین بازیگر جهان کیست؟

در حالی که رابرت داونی جونیور باز هم پردرآمدترین بازیگر جهان لقب گرفت، آمیتا باچان، سلمان خان و همچنین آکشای کومار جای جانی دپ و همچنین لئوناردو دی‌کاپریو را در در فهرست پردرآمدترین بازیگران جدید جهان گرفتند.

رابرت داونی‌جونیور ستاره فیلم دیدنی و جذاب «انتقام‌جویان» جهت سومین سال شمسی پیاپی در صدر پردرآمدترین بازیگران جدید جهان، که از سوی مجله فوربز نشر یافته شده می‌می شود، قرار گرفت. بازیگر نقش مرد آهنی در طول ۱۲ ماه قبل در حدود ۸۰ میلیون دلار دخل و درآمد داشته، و همچنین از آن لحاظ بازیگرانی همچون وین دیزل، بردلی کوپر و همچنین تام کروز را پشت سر نهاده می باشد.

 

نقطه شگفت‌آور فهرست پردرآمدترین بازیگران جدید جهان از دید مجله فوربز وجود سه نام از سینمای هندوستان در آن فهرست می باشد. آمیتا باچان، سلمان خان و همچنین آکشای کومار ستارگان سینمای بالیوود در آن فهرست جلوتر از نام‌های مشهور سینمای هالیوود همچون مارک والبرگ، لئوناردو دی‌کاپریو و همچنین جانی دپ قرار دارند.

 

جکی چان با ۳۰ میلیون دلار اختلاف دخل و درآمد نسبت به فرد یا شخص اول فهرست دومین بازیگر پردرآمد سال شمسی می باشد. ستاره ۶۱ ساله سینما همچنین و علاوه بر آنکه در غرب چهره محبوبی به شمار می‌رود، در جنوب شرقی آسیا نیز محبوبیت بی‌نظیری دارد. او با حضور در فیلم دیدنی و جذاب‌هایی مانند فیلم دیدنی و جذاب اکشن تاریخی «شمشیر اژدها» ۵۰ میلیون دلار دخل و درآمد داشته می باشد.

 

ستاره فیلم دیدنی و جذاب‌های «سریع و همچنین خشمگین» وین دیزل با ۴۷ میلیون دلار دخل و درآمد رتبه سوم آن فهرست را از آن هم خود کرده می باشد. او اکثرا و بیشتر موفقیت خود را مرهون فروش خوب فیلم دیدنی و جذاب «سریع و همچنین خشمگین ۷» می باشد که تحت تاثیر درگذشت جان واکر دیگر بازیگر آن فیلم دیدنی و جذاب فروشی بالاتر از حد انتظار داشت و همچنین به فروشی بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار در سطح جهان دست یافت.

 

چهارمین فرد یا شخص از آن فهرست بردلی کوپر بازیگر سینمای هالیوود با ۴۱٫۵ میلیون دخل و درآمد در سال شمسی می باشد. او با بازی در فیلم دیدنی و جذاب‌هایی مانند «تک‌تیرانداز آمریکایی» و همچنین «محافظان کهکشان» توانسته بود که در ردیف پردرآمدترین بازیگران جدید جهان قرار گیرد. بعد از کوپر، بازیگر طنز سینمای هالیوود آدام سندلر با ۴۱ میلیون دلار دخل و درآمد ایستاده می باشد.

 

رتبه ششم آن فهرست، با ۴۰ میلیون دلار در آمد در اختیار تام کروز می باشد. او آن بار نیز موفقیت خود را مدیون فیلم دیدنی و جذاب «ماموریت غیرممکن» می باشد، که همچنین و علاوه بر بازی در آن هم، تهیه‌کننده آن فیلم دیدنی و جذاب نیز هست.

 

آمیتا باچان ستاره ۷۲ ساله سینمای هندوستان که در بیش از ۲۰۰ فیلم دیدنی و جذاب از سینمای بالیوود نقش‌آفرینی کرده در رتبه هفتم آن فهرست قرار می‌گیرد. او به همراه سلمان خان ستاره جنجالی سینمای بالیوود که علیرغم اتهام کشتن و قتل غیرعمد همچنان در میان شهروندان و مردم شهر محبوب می باشد، هر دو درآمدی بالغ بر ۳۳٫۵ میلیون دلار داشته‌اند.

 

آکشای کومار بازیگر ۴۷ ساله سینمای هند نیز با ۳۲٫۵ میلیون دلار دخل و درآمد در مکان نهم آن فهرست قرار گرفته می باشد. جانی دپ و همچنین لئوناردو دی‌کاپریو که پیش از آن تجربه صدرنشینی در فهرست پردرآمدترین بازیگران جدید در مجله فوربز را داشته‌اند، امسال در میان ۱۰ فرد یا شخص اول فهرست جایی ندارند. آن دو به ترتیب با ۳۰ و همچنین ۲۹ میلیون دلار دخل و درآمد جایگاه ۱۲ و همچنین ۱۳ فهرست را از آن هم خود کردند.

 

دنیل کریگ پردرآمدترین بازیگر بریتانیایی در آن فهرست با درآمدی بالغ بر ۲۷ میلیون دلار نتوانست جایگاهی بهتر از ۱۵ کسب کند. مجله فوربز فهرست پردرآمدترین بازیگران جدید زن را نیز بعد از آن فهرست نشر یافته شده می کند.

 

جدول زیر حاوی اسامی ۱۳ بازیگر پردرآمد سینمای جهان در سال شمسی ۲۰۱۵ می باشد:

 

ردیف

نام

دخل و درآمد

۱

رابرت داونی جونیور

۸۰ میلیون دلار

۲

جکی چان

۵۰ میلیون دلار

۳

وین دیزل

۴۷ میلیون دلار

۴

بردلی کوپر

۴۱٫۵ میلیون دلار

۵

آدام سندلر

۴۱ میلیون دلار

۶

تام کروز

۴۰ میلیون دلار

۷

آمیتا باچان

۳۳٫۵ میلیون دلار

۷

سلمان خان

۳۳٫۵ میلیون دلار

۹

آکشای کومار

۳۲٫۵ میلیون دلار

۱۰

مارک والبرگ

۳۲ میلیون دلار

۱۱

دواین جانسون

۳۱٫۵ میلیون دلار

۱۲

جانی دپ

۳۰ میلیون دلار

۱۳

لئوناردو دی‌کاپریو

۲۹ میلیون دلار