مراحل صحیح شستشوی میوه و همچنین سبزیReviewed by Admin on Mar 26Rating: 5.0

مراحل صحیح شستشوی میوه و همچنین سبزی

مهندسین و متخصصین تغذیه دائما مصرف سبزیجات را به اشخاص توصیه می‌کنند ولی باید توجه داشت بی‌توجهی به موارد و نکات بهداشتی در مراحل آماده‌سازی آن تیم غذایی ارزشمند، می‌تواند باره‌ای باشد جهت تغییر پیدا کردن آن هم به یک ماده غذایی زیان‌بار که حداقل می‌تواند باعث ساخته یا ایجاد معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی می شود. از آن رو شیوه شست‌‌ و همچنین شوی آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد. بهترین روش شست‌‌وشوی سبزیجات، آن هم روش ۴ مرحله‌ای می باشد که وزارت بهداشت به آن هم توصیه کرده می باشد

مراحل صحیح شستشوی میوه و همچنین سبزی

مرحله اول، شامل پاک‌سازی ابتدایی و اولیه می‌می شود. پاک‌سازی ابتدایی و اولیه یعنی آنکه تمام برگ‌های زرد، چوب‌ها و همچنین گل‌و همچنین‌لای احتمالی از سبزی جدا شوند. در آن مرحله در صورتی که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری بود، حتی بایستی و حتما یک آب سطحی هم روی سبزیجات گرفته می شود.

 

مرحله دوم، انگل‌زدایی می باشد که توصیه می‌می شود در یک ظرف آب، به ازای هر لیتر آن هم، بین ۲ تا ۴ قطره مایع ظرفشویی بریزید. آن کار باعث می‌می شود که تخم و همچنین کیست انگل‌ها لیز و همچنین لزج می شود و همچنین به سطح آب بیاید. در آن مرحله از شست‌وشو، تو بایستی و حتما آب روی سبزی را به آرامی تخلیه و همچنین سپس سبزی‌تان را از درون ظرف خارج کنید.

 

مرحله سوم، میکروب‌زدایی می باشد که بایستی و حتما دوباره سبزی‌تان را درون یک ظرف پر از آب غوطه‌ور کنید و همچنین مقداری از محلول‌های ضدعفونی‌کننده حاوی پرکلرین را که در بازار وجود دارند،‌ داخل آب سبزی بریزید. مقدار ماده ضدعفونی‌کننده‌ای هم که داخل آب می‌ریزید بایستی و حتما بر حسب دستور روی کالا باشد.

 

مرحله چهارم، یا مرحله نهایی هم، آب‌کشی ساده می باشد تا اثر مواد شیمیایی که داخل آب سبزی ریخته‌اید، کاملا از بین برود.

 

آن دستورالعمل خاص وزارت بهداشت می باشد که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم تنها و فقط جهت کشور خودمان تنظیم شده! شاید برایتان جذاب و جالب و همچنین حتی باورنکردنی باشد در صورتی که بگویم هنگام و زمانی که نگاه به وبسایت و مرکز خبرهای جدید وزارت بهداشت کشور کانادا کردم تا ببینم که بهترین روش‌ شست‌وشوی سبزیجات در آن کشور چیست، دیدم که نوشته: «سبزیجات را بعد از خرید تنها و فقط با آب بشویید و همچنین هرگز با افزودن مواد ضدعفونی‌کننده یا مایع ظرفشویی، اجازه وارد شدن انواع مواد شیمیایی را به درون بافت آن خوراکی ندهید!»

 

متاسفانه، آبیاری سبزی‌ها در کشور ما با فاضلاب و همچنین کودهای انسانی سبب شده که چنین دستورالعمل پیچیده‌ای جهت شستن آن هم وجود داشته باشد؛ وگرنه، چه کسی می باشد که نداند افزودن مواد شیمیایی به خوراکی‌ها، ارزش غذایی آنها را پایین می‌آورد؟ بنابراین به موارد و نکات بهداشتی که جهت آماده‌سازی سبزیجات به آنها اشاره شد، همواره دقت کنید تا سلامت‌تان تهدید نشود؛ هرچند که ارزش تغذیه‌ای آنها قطعا دستخوش تغییراتی خواهد شد.

دکتر آراسب دباغ مقدم، متخصص صنایع غذایی