«آذرخش فراهانی»، بعد از پدر، شقایق و همچنین گلشیفتهReviewed by Maryam on Mar 8Rating: 5.0

«آذرخش فراهانی»، بعد از پدر، شقایق و همچنین گلشیفته

اخبارفرهنگی و همچنین هنری,خبرهای فرهنگی و همچنین هنری,فراهانی

آنکه تا امروز اسمی از او نبوده دلیل نمی می شود. انگار ژن «فراهانی» را نمی می شود مهار کرد. حتی در صورتی که یکی بخواهد در مقابل برانگیخته شدن و همچنین دیده شدن مقاومت کند. خیلی از آنها که آذرخش فراهانی را دورادور می شناختند و همچنین می دانستند که بچه وسط خانواده چه عشق تمام نشدنی به موسیقی دارد، شاید دائما با آن سوال مواجه بوده اند که خب، آن استعداد و همچنین عشق قرار می باشد کی بروز کند؟ با خودش که حرف بزنی، انگار تردیدی وجود نداشته.

می دانسته که بالاخره روزش خواهد رسید. البته که عجله ای هم نداشته. حالا هم ندارد. آن هم روش که اشتیاق و همچنین عطشی جهت کار کردن با چهره های مشهور موسیقی و همچنین مشهور شدن به هر شکل ندارد.

در صورتی که نام خانوادگی «فراهانی» را داشته باشی، شناخته شده بودن در جامعه سینما و همچنین تئاتر گریزناپذیر می باشد. برادر وسطی شقایق و همچنین گلشیفته آن را می داند. قبلا هم با پدر در صحنه تئاتر حاضر شده، ولی باید توجه داشت دائما دغدغه اش موسیقی بوده. در حال حاظر هم با همین دغدغه می باشد که به سینما آمده. پرویز شهبازی جهت «مالاریا» دنبال یکی می گشته که نقش نوازنده خیابانی را بازی کند. بعد یاد آذرخش افتاده و همچنین همه چیز به سرعت برق اتفاق افتاده.

فراهانی پسر می گوید حتی نیازی به خواندن سناریو هم نبوده. اسم شهبازی جهت هر جوانی کافی می باشد تا پیشنهاد بازی را جدی بگیرد و همچنین پاسخ مثبت بدهد. لابد آن هم حس و همچنین حالی که- به شکلی مشابه- پرویز شهبازی را مجاب کرده تا جهت پذیرفتن آذرخش، در کنار همه آن هم بازیگرانی که بایستی و حتما از آزمون تست بازیگری رد می شدند، شک به خود راه ندهد. و همچنین آن هم شده اولین تجربه سینمایی آذرخش. خودش می گوید هنگام و زمانی که خودم را روی پرده می بینم جذاب و جالب و خنده ام می گیرد. می گوید خیلی حس خوبی دارد که موسیقی بزنی و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنی چند روز بعد آن هم را همراه شهروندان و مردم شهر روی پرده خواهی دید. هر چند که مدام تاکید می کند که بایستی و حتما به کارش یعنی «موسیقی» برگردد. موسیقی فیوژن. راک. خاص و همچنین متغایر و متفاوت.

آذرخش در اولین حرکتی که زده یک نامزدی نقش مکمل را به حساب ریخته. آن یعنی موفقیت. حتی جهت بی خیال ترین آدم دنیا هم قرار گرفتن بین نامزدهای جشنواره ای که خیلی ها دنبالش می کنند و همچنین حسرت نامزدی و همچنین جایزه اش را دارند، فوق العاده می باشد. بگذارید ببینیم خودش چه می گوید. با آن هم جذاب و جالب و خنده های بامزه. اینقدر کول و همچنین کیوت!

چه شد که اراده و تصمیم راسخ گرفتی در مترو اجرای موسیقی داشته باشی. فضای واگن مترو جهت آن کار خیلی بسته نیست؟
ما سوار متروهایی می شدیم که واگن هایش از سر تا ته مترو به هم راه دارد.

ایده آن کار چگونه و چطوری به ذهنت رسید؟
در اروپا دیده بودم.

جدای از آنکه عنوانت آذرخش می باشد، نام خانوادگی ات هم فراهانی می باشد. به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکردی که کسی تو را بشناسد؟
چه اشکالی دارد؟ کار بدی نمی کردم.

در خاطراتت نوشته ای که برایتان پول هم می ریختند.
بله. حالا یکی از افراد خانواده فراهانی هم بدش نمی آید یک پولی دربیاورد.

دانشجو بودی؟
سال شمسی ۸۹ بود. نزدیک عید بود و همچنین شهروندان و مردم شهر شاد بودند. آن هم زمان دلار هنوز هزار و همچنین ۳۰۰ تومان بود ولی شهروندان و مردم شهر اسکناس ده هزار تومانی می ریختند. آن هم از تاثیرات تحریم می باشد که همین در حال حاظر در صورتی که بزنیم، اسکناس دوهزار تومانی می ریزند با وجودی که دلار ۳ هزار و همچنین خورده ای می باشد.

گیتار می زدی؟
انواع و همچنین اقسام سازها را می زدیم. در بیشترین حالت که فیلمش را هم در یوتیوب گذاشته ام یک ارکستر کامل بودیم. چند گیتار، طبل هندی، ویولن و همچنین… داشتیم. همین سیاوش که در فیلم دیدنی و جذاب جزو بند مالاریاست و همچنین ویولن می زند هم، در مترو با ما بود.

 

اخبارفرهنگی و همچنین هنری,خبرهای فرهنگی و همچنین هنری,فراهانی

 

چگونه و چطوری شد که به موسیقی علاقه مند شدی؟ تئاتر و همچنین سینما که در خانواده تان وجود دارد.
من در بچگی کلاس ارف رفته ام و همچنین از آن هم زمان به موسیقی علاقه داشتم. در ده سالگی هم گیتار می زدم. سال شمسی ۱۳۷۱ هم در فرهنگسرای بهمن به مناسبت ۲۲ بهمن کنسرت دادم.

چند ساله بودی؟
یازده سالم بود.

ساز زدن در مترو و همچنین شلوغی اش آن هم هم در سال شمسی های ۸۸ و همچنین ۸۹ سخت نبود؟
من آدم سیاسی نیستم و همچنین به آن چیزها فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی کردم. شهروندان و مردم شهر اصولا در مترو د پرس خواهند بود و همچنین خیلی شاد نیستند ولی هنگام و زمانی که ما شروع به زدن می کردیم همه شاد می شدند.

ریتم شاد انتخاب می کردید؟
نه غمگین هم داشتیم. یک بار هم یک آقای روحانی برایمان ده هزار تومان انداخت که خیلی برایم جذاب و جالب بود. در صورتی که براساس نرخ دلار حساب کنیم حدود ۴۰ هزار تومان در حال حاظر می می شود. یک بچه تفعل و فال فروش هم شاید پول فروش چهار پنج فالش را جهت ما انداخت که آن هم برایم خیلی ارزشمند بود.

ساززدن خیابانی در اروپا خیلی مرسوم می باشد. ولی در ایران خیلی جا نیفتاده.
اینجا هم در حال حاظر زیاد شده. دو سه سال شمسی می باشد خیلی باب شده. ما سال شمسی قبل هم حوالی اسفندماه در میدان ونک می زدیم.

ماموران شهرداری یا ارگان های دیگر ایرادی به تو نمی گیرند؟
پیش آمده که مثلا در یک جایی داریم می زنیم، بگویند بروید جای دیگر بزنید. ولی باید توجه داشت اذیت نمی کنند. حتی راهنمایی می کنند. امسال می خواستیم در خیابان ونک بزنیم که پولش هم کمتر بود، گفتند بروید در میدان بزنید آنجا شلوغ تر می باشد.

یکی دو سال شمسی پیش موجی راه افتاد و همچنین می گفتند افرادی که در خیابان موسیقی می نوازند اکثرا و بیشتر قصدشان آن می باشد که فرهنگ اروپایی را رواج بدهند و همچنین به پول آن هم هم مستلزم و نیاز ندارند.
هیچ ربطی به فرهنگ اروپایی ندارد. از قدیم در ایران عاشق ها و همچنین درویش ها در خیابان می زدند. آن صحبت تو را نشنیده ام. شاید هم چنین موجی درست شده باشد.

خودت جهت پولش در خیابان ساز می زنی؟
بله پولش خیلی خوب می باشد. من بالاترین درآمدی که تا حالا بعد از سینما داشته ام از نوازندگی در خیابان بود.

چقدر دخل و درآمد دارد؟
مثال ساعتی صد هزار تومان. در چهار ساعت چهارصد هزار تومان. خوب می باشد دیگر. البته بستگی به تعداد افراد تیم هم دارد. در صورتی که یک فرد یا شخص باشی، ساعتی صد تومان در می آوری.

 

اخبارفرهنگی و همچنین هنری,خبرهای فرهنگی و همچنین هنری,فراهانی

 

می توانی چهار ساعت متوالی اجرا کنی؟
بین آهنگ ها استراحتی می کنیم. البته من در خارج از کشور هم آن کار را کرده ام. ترکیه هم خلی خوب می باشد. یک بار در گالاتاسرای می زدیم که یک دفعه از آن تظاهرات های ضداردوغان راه افتاد و همچنین گاز اشک آوری زدند که من در عمرم چنین چیزی نخورده بودم. گریز و فرار کردیم و همچنین تغییر پیدا کردن به تعقیب و همچنین گریز شد. تظاهرات خیلی خشنی بود و همچنین من جدید و تو و تازه فهمیدم تظاهرات چیست.

دو اجرا در فیلم دیدنی و جذاب مالاریا داری!
آن هم اجرایی می باشد که سر صحنه زدیم.

کات هم دادی یا کامل زدید؟
نه آن هم اجرایی که سر صحنه زدیم آن هم را در فیلم دیدنی و جذاب گذاشتند. کلا شش آهنگ می باشد که چند تای آن هم غیر از اجرای سر صحنه می باشد. یک موزیک هم در سکانس آرایشگاه پخش می می شود که سلکشنی از موسیقی پاپ می باشد و همچنین من در آن هم نقشی نداشته ام. موزیک تیتراژ را هم همین دو هفته اخیر زدم. خیلی جذاب و جالب بود که مثلا سولوی گیتار جهت موسیقی تیتراژ را که داشتم می زدم، می دانستم زیر دو هفته دیگر در سینما آن هم را می شنوم.

منظورت آن می باشد که استرس داشتی؟
نه خیلی برایم جذاب و جالب می باشد که در حال حاظر هر چی می زنی کمتر از دو هفته بعد آن هم را می شنوی

می توانی در منزل و خانه از خودت فیلم دیدنی و جذاب بگیری و همچنین دو دقیقه بعد ببینی.
در سینما مخاطب خیلی بیشتری دارد. من سال شمسی ها موزیک کار کرده ام ولی مخاطب سینما خیلی اکثرا و بیشتر می باشد. مثال ما یک کنسرت اجرا می کنیم که تنها و فقط یک اجرا می باشد. ولی در حال حاظر ده روز می باشد که هر روز فیلم دیدنی و جذاب اکران شده.

اولین بار فیلم دیدنی و جذاب را کی دیدی؟
روز اول جشنواره در سینما آزادی.

خودت را که دیدی چه حسی داشتی؟
به خودم می خندیدم.

خوشت می آمد؟
به نظرم بامزه بود. یک جورهایی خودگویی و همچنین خودخندی شده بود.

 از کجا لو رفت که آذرخش فراهانی هستی؟
من که چیزی نگفتم. همین روش راه می رفتم. بعضی ها خوششان آمده بود و همچنین بعضی ها هم از فیلم دیدنی و جذاب انتقاد داشتند. جذاب و جالب بود.

نظرات در مورد تو چگونه و چطوری بود؟ به نظر می رسد بهتر از نظرات نسبت به فیلم دیدنی و جذاب بود.
در مورد فیلم دیدنی و جذاب نمی دانم. به هر حال زحمت کشیده اند.

انتظارات از آقای شهبازی بالاتر بود.
آن را بگویم کسی که از کار من خوشش نیامده جلو نمی آید. اینها که می آیند افرادی خواهند بود که خوش شان آمده. هنوز زود می باشد که من شخصا بخواهم بگویم کارم خیلی موفقیت آمیز بوده.

انتظار بسیاری هم ساخته یا ایجاد نکردی غیر از اسمت و همچنین…
من اصلا به اسم خودم کاری ندارم. فیلم دیدنی و جذاب اولم بوده. از خودم اصلا انتظار نداشتم عالی باشد. در حال حاظر نمی دانم فضا چگونه می باشد. بایستی و حتما زمان بگذرد و همچنین اکران عمومی شروع می شود. آن هم وقت آدم بازخوردها را می بیند و همچنین می فهمد که چند مرده حلاج می باشد. اینجا کسی که خوشش آمده جلو می آید و همچنین کسی هم که خوشش نیامده وسط فیلم دیدنی و جذاب بلند شده و همچنین رفته. هنوز زود می باشد بخواهم در مورد کلیت آن هم حرف بزنم.

برنامه جذاب و جالب و خوب ای جهت ادامه کار در سینما داری؟
فیلم دیدنی و جذاب آقای براهنی را امروز دیدم. در آن تیپ فیلم دیدنی و جذاب ها دوست دارم حضور داشته باشم؛ البته در حدی که نخواهد وقفه ای در کارم ساخته یا ایجاد کند. زیرا و به درستی که جهت موسیقی برنامه جذاب و جالب و خوب دارم. در صورتی که سالی یک بار یا دو سال شمسی یک بار باشد، خوب می باشد. ولی در صورتی که جوری باشد که بخواهد تغییر پیدا کردن به حرفه ام می شود برنامه جذاب و جالب و خوب هایم را به هم می ریزد. بعضی فیلم دیدنی و جذاب ها اثر هنری محسوب نمی شوند. در حال حاظر اکثرا و بیشتر فیلم دیدنی و جذاب ها تقلید می باشد. مثلا می نامند زیرا و به درستی که فلانی اسکار گرفته من هم مدل او بسازم. آن درست نیست. هر کس بایستی و حتما مدل خودش باشد. هر حیوانی بایستی و حتما مثل خودش راه برود. بحث کبک و همچنین کلاغ می باشد.

با حرفه ای های شناخته شده موسیقی ارتباطی داری؟
شاید ۹۰ قسمت و بخش ارتباطات داخلی دارم. در آلبومی که کار کرده ام بهترین موزیسین های کشور به من افتخار همکاری داده اند. مثلا حمزه یگانه، آرش پژند مقدم، دارا دارایی، سیاوش امامی و همچنین… اینها همه بهترین ها خواهند بود. مثلا بهترین درامر ایران آرش پژند مقدم می باشد، یا حمزه یگانه که بهترین پیانیست ایران می باشد.

 

اخبارفرهنگی و همچنین هنری,خبرهای فرهنگی و همچنین هنری,فراهانی

 

با خواننده ها همکاری نداشته ای؟
در یک کار بیژن موسوی بیس زدم، ولی تا به حال جهت اهالی پاپ کار نکرده ام.

خیلی نظر هم نداری.
حالا در صورتی که خیلی بی پول شدم شاید یک بیسی هم آنجا زدم. بالاخره پول خیابان بهتر می باشد. آنجا در صورتی که لایوی بخواهد به من ۵۰۰ تومان ندهد، آن پول پنج ساعت در خیابان زدن می باشد؛ در حالی که یک هفته ده روز تمرین می خواهد.

اعتبارش هم برایت مهم نیست؟
چه اعتباری هنگام و زمانی که او موزیک بلد نیست. من در خیابان موزیک خودم را می زنم. نمی گویم من بلدم، آنها بلد نیستند. من هم بلد نیستم.

پس چرا همین افرادی که اسم بردی نمی آیند در خیابان بزنند؟
به آن دلیل که او بایستی و حتما اجاره منزل و خانه اش را بدهد؛ ولی من هنوز پیش پدرم هستم و همچنین…

پول خیابان که می گویی بهتر می باشد.
مدل آدم ها با هم فرق می کند. مثلا من در خیابان ساز می زنم؛ یک مدل دیگر هست که در خیابان زندگی می کند. به آن هم چغر بودن آن هم آدم بستگی دارد که مثلا یک فرد یا شخص تنها و فقط در سالن می زند، یک فرد یا شخص در بار و همچنین رستوران هم می تواند بزند، یک فرد یا شخص در خیابان هم می تواند بزند، یکی هم در خیابان می خوابد. من در خیابان نمی توانم بخوابم ولی می توانم بزنم. حالا یکی دوست دارد در جایی بزند که صدا را خوب بشنود و همچنین سیستم صوتی خوب باشد.

از خواننده یا آهنگساز ویژه ای دعوت رسمی نداشته ای؟
داشته ام ولی متاسفانه فرصت همکاری نداشتم.

کار پاپ که نمی روی؟
اصلا. البته نمی خواهم به سبک ویژه ای توهین کنم ولی کار پاپ نمی روم. آن هم قدرها برایم دعوت نامه نفرستادند. یکی دو بار شانسی از دست شان در رفته که من هم وقت نداشتم بروم. سبک خودم راک می باشد. کار هیپ هاپ و همچنین جاز هم کرده ام. موزیسین هایی هم که با آنها کار کرده ام از بهترین های ایران خواهند بود که به شاگردی آنها افتخار می کنم. در تیمی که داشتیم تقریبا ۴۰ فرد یا شخص تا به حال کار کرده اند. به خاطر هنگام و زمانی که که آن ۴۰ فرد یا شخص گذاشته اند من کارم را ادامه می دهم.

می توانی آن آهنگ های آماده را به صورت یک آلبوم بیرون بدهی؟
آلبوم داشته ام. کارهایی هم که جهت فیلم دیدنی و جذاب مالاریا ساخته ام هفت هشت ترک می باشد، یعنی می تواند یک ای پی می شود. با آقای ردایی جهت نشر آن هم صحبت کرده ام. در صورتی که ایشان موافقت کند یک ای پی می دهیم. البته من برنامه جذاب و جالب و خوب های خودم را دارم و همچنین در صورتی که ایشان هم استقبال نکند خودم آنها را نشر یافته شده می کنم. در واقع حق رایت موزیک ها با فیلم دیدنی و جذاب نیست.

 

اخبارفرهنگی و همچنین هنری,خبرهای فرهنگی و همچنین هنری,فراهانی

 

خودت می خوانی؟
بله. صدایم خیلی خوب نیست ولی در حد مستلزم و نیاز آهنگ هایی که ارائه می دهیم خوب می باشد. در آلبوم کورال هم خوانده ایم. سبک اپرا هم خوانده ایم. یعنی طیف های متنوع و گوناگون و مختلف را با سبک راک مخلوط کرده ایم و همچنین خوانده ایم.

جهت شهروندان و مردم شهر هم پاپ می زنی؟
پاپ های کلاسیک را خیلی دوست دارم. مثلا آهنگ گل گلدون را می خواندیم. یا مثلا نمی قدرت گفت فرهاد خواننده پاپ می باشد ولی الگوی من می باشد. خواننده های پاپ خیلی خوب هم داریم. یک آهنگ عباس قادری را هم در آلبومم کاور کرده ایم.

کدام آهنگ؟
آهنگ زیارت را به صورت راک اند رول ۱۶ میزانی تنظیم کردیم. من خیلی مُبلغ خوبی نیستم؛ در صورتی که بودم حتما کارم اکثرا و بیشتر مطرح می شد.

در خانواده علاقه نداشتند تو را اکثرا و بیشتر در سینما آلوده کنند؟
سینما آن هم روش هم نیست که زیرا و به درستی که من پسر یا برادر فلانی هستم حتما بتوانم وارد شوم. درست می باشد که پیشنهادهایی داشته ام و همچنین رد کرده ام ولی در صورتی که یکی از آنها مدل مالاریا بود حتما قبول می کردم. پیشنهادها هم آنقدر دوست داشتنی و جذاب نبودند که من را جذب کنند. آن روش نیست که زور آن خانواده حتما آنقدر برسد که در صورتی که من بخواهم وارد سینما شوم، حتما بتواند من را داخل کند. آقای شهبازی هم تصادفا من را انتخاب کردند.

آن قسمتهای آخر چند مصاحبه از پدرت نشر یافته شده شده که خیلی از فضا و همچنین برخوردها ناراضی بوده و همچنین در تندترین آنها گفته بود می خواهم از ایران بروم؛ در مورد آن چیزها با ایشان صحبت کرده اید؟
دلخوری های ایشان زیاد می باشد. مدت بسیاری می باشد که شرایط باب میل ایشان نیست؛ هم شرایط فرهنگی و همچنین هم شرایط خودشان. خیلی انتقاد می کنند که مثلا بودجه تئاتر مملکت از رقم قرارداد مثلا یک بازیکن پرسپولیس با یک باشگاه اماراتی خیلی کمتر می باشد. موارد متنوع و گوناگون و مختلف آن چنینی وجود دارد که ایشان از آن هم دلگیر خواهند بود.

استقلالی هستید؟
من خیلی طرفدار تیم ویژه ای نیستم. اکثرا و بیشتر، بازی های ملی یا بازی های مهم جام جهانی را می بینم. مثلا جهت دیدن بازی آرژانتین و همچنین آلمان، ترکیه بودم، ساعت ها در کوه ها راه رفتم تا به یک تلویزیون برسم و همچنین آن بازی را ببینم.

به کوه و همچنین کمر می زنی؟
شاید سالی یکی دو ماه را در چادر زندگی می کنم.

ارتباط و رابطه ات با پدر و همچنین شقایق چگونه و چطوری می باشد؟
خیلی خوب می باشد. پدرم بزرگترین حامی من می باشد. بعد از ایشان هم شقایق و همچنین مادرم خیلی حمایتم می کنند. خیلی به آنها متکی هستم.

چگونه و چطوری با آقای شهبازی آشنا شدی؟
دوازده سال شمسی پیش در منزل و خانه یکی از آشنایان اکران خصوصی یک فیلم دیدنی و جذاب بود که آنجا با ایشان آشنا شدم، ولی دیگر ایشان را ندیدم. خواهرم با ایشان تماس گرفته بود جهت آنکه پسرش را معرفی کند، آقای شهبازی یاد من افتاده بود و همچنین سراغ من را گرفته بود. بعد هم شماره ام را از خواهرم گرفتند. بعد به دفترشان رفتم و همچنین در مورد فیلم دیدنی و جذاب صحبت کردیم.

 

اخبارفرهنگی و همچنین هنری,خبرهای فرهنگی و همچنین هنری,فراهانی

 

قرار بود پسر شقایق در آن فیلم دیدنی و جذاب بازی کند؟
نه؛ جهت آن فیلم دیدنی و جذاب از هزار و همچنین ۵۰۰ فرد یا شخص تست گرفتند. شقایق هم شنیده بود تست می گیرند با آنها تماس گرفته بود.

یعنی جهت آن نقش دنبال یک موزیسین غیرمعروف بودند؟
دنبال فردی یا شخصی بودند که موزیک غیررسمی یا حتی رسمی کار کند. فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم یک بار هم قرار بود از یک رپر معروف هم بهره بری و استفاده کنند. به هر صورت به دنبال یک موزیسین بودند.

به دفتر آقای شهبازی رفتید چه شد؟
رفتم و همچنین صحبت کردیم. دیگر تست هم نگرفتند و همچنین قرار شد من بازی کنم.

در آن فیلم دیدنی و جذاب خیلی خودت هستی و همچنین ترس از دوربین هم نداری.
آقای شهبازی خیلی به من کمک می کردند. زیرا و به درستی که ایشان خیلی راحت بودند من هم ریلکس می شدم.

قبل از آن کار تجربه صحنه داشتی؟
به صورت خیلی جزئی تئاتر کار کرده بودم

در تئاتر خانوادگی ای که آقای فراهانی داشتند؟
در سال شمسی ۸۸ یک نقش کوتاه در یک تئاتر با آقای فراهانی داشتم که اسمش دقیق یادم نیست. تجربیات بازی ام آن هم قدر کم می باشد که به حساب نمی آید ولی موزیک را از بچگی دوست داشته ام و همچنین دنبال می کردم.

ارتباط غیره ای با سینما نداشته ای؟ مثلا پشت صحنه کار کنی یا در کل سینما را پیگیری کنی؟
متاسفانه سال شمسی ها بود که اصلا سینما را پیگیری نمی کردم. ساخت موسیقی چند فیلم دیدنی و جذاب هم به من پیشنهاد شد که انجام ندادم. چند بار هم پیشنهاد بازی داشتم که قبول نکردم. ولی زیرا و به درستی که آقای شهبازی را از قبل دوست داشتم و همچنین با کارهای شان آشنا بودم حتی حاضر شدم بدون آن که فیلم دیدنی و جذاب نامه را بخوانم با ایشان کار کنم. ما حتی تا دو سه ماه بعد از فیلم دیدنی و جذاب برداری، فیلم دیدنی و جذاب نامه را نمی دانستیم. با بازیگرهای دیگر اطلاعات مان را به هم چسباندیم و همچنین یک موهومی از داستان متوجه شدیم.

قطره چکانی به تو اطلاعات می دادند؟
اصلا اطلاعات نمی دادند. ما می رفتیم سر صحنه و همچنین اصلا نمی دانستیم چه کار بایستی و حتما بکنیم. ایشان می نشستند و همچنین می گفتند مثلا بگو در حال حاظر به سینما برویم؛ بعد من می آمدم می گفتم بچه ها پایه هستید برویم سینما؟ یعنی دیالوگم را خودم انتخاب می کردم. در صورتی که هم ایشان در دیالوگ ها شامل ای خوشش نمی آمد بعد از برداشت اول به من می گفت که مثلا آن کلمه یا جمله را نگو یا آن عبارت را حتما بگو؛ ولی کلا همه بازیگرها دیالوگ ها را خودمان درمی آوردیم.