خانه / مقالات / مقایسه سپتیک بتنی با پلی اتیلنی

مقایسه سپتیک بتنی با پلی اتیلنی

پکیج تصفیه فاضلاب

از عبارت مزاياي کالاها تهیه شده بوسیله این شرکت مي‌توان به موارد ذيل اشاره كرد:
– سيستمهاي پايپينگ ايمن كارآ
– سيستم جوش كارآ و ايمن (سيستم جوش اكسترودر دستي)
– پایداری خوردگي فوق‌العاده در مساوی مواد خورنده ( حاوی گازها مايعات خورنده مانند H2S در پسآبهاي فاضلابي)
– فوائد فيزيكي – مكانيكي زياد عالی
– پایداری زياد كم در مساوی جريان مايعات (سطح داخلي صاف)
– وزن كم
– پایداری بيار بهتر در مساوی اشعه فرابنفش (U.V.)
– هزينه‌هاي پائين نصب
– هزينه‌هاي پائين نگهداري
– طول عمر بالا (بيش از ۵۰ سال)
*از عبارت ويژگيهاي منحصربفرد اين لوله‌ها (لوله های دوجداره کور تیوب ) مصرف از نوع خاصي از پايدار كنندهاي در مساوی اشعه فرابنفش (U.V. stabilizer) با رنگ خاكستري روشن است كه در عين كارآئي بالا در پايدار كردن لوله‌ها در مساوی اشعه فرابنفش (U.V.) باعث كاهش جذب اشعه فروسرخ (IR) نور خورشيد شده و گرما كمتري را جذب مي‌نمايد، كه اين امر در كاربردهاي اين لوله به عنوان كانالهاي هواساز سيار حائز هميت است.
محصولات تهیه شده اين شركت را بر مبنای کاربر دی ميتوان به صورت زير دسته ‌بندي كرد:
– كاربردهاي فاضلابي
– كاربردهاي دفع زباله(Landfill)
– كاربردهاي آبي
– كاربردهاي صنعتي
لذا با تذکر به ویژگی ها ی بیان شده در بالا بسياري از کشورهای پیشرفته سعی در مصرف هر چه بیشتر از این محصول در زمینه های مختلف من عبارت سیسـتم آبرسانی ذخیره آب در بخشهای مختلف هستند . پس پیرو این حرف کمپانی تولید کننده با تکنولوژی پیشرفته خود قابلیت تولید کالاها پلی اتیلنی مختلف ، سعی در ارائه محصولات هر چه بهتر باکیفیت تر کرده است که این منجر به پیشی گرفتن این شرکت ازبقیه رقبای شده است .
یکی از مهمترین شاخه های کار مجموعه تولید کننده بعد از تولید لولهای پلی اتیلنی (۳۵۰۰ – ۳۰۰ میلی متر ) ، تولید مخازن پلی اتیلنی در سایز ها ویژگیها مختلف است که فرد دهای زیادی در صنعتهای مختلف دارد که از ان عبارت میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :
– مخازن مراقبت آب آشامیدن ی
– مخازن مراقبت مواد سوختی(نفت، گازوئیل،بنزین،…)
– مخازن مراقبت مواد شیمیائی(اسید،باز،…)
– مخازن نگهداری انواع سیالات
– مخازن مراقبت انواع گرانول
ویژگی ها ی مخازن پلی اتیلنی خود یکی از دلایل خیلی با اهمیت زیاد در گزینش این نو محصول است که در ادامه به چند نمونه از ویژگی ها ی این محصول میتوان اشاره نمود :
۱-قیمت مناسب:
قیمت مخازن پلی اتیلنی دو جداره در بسياري از موارد قابل رقابت با انواع دیگر مخازن است. همين طور با در نظر گرفتن نرخ های حمل و نقل،قوت آدم ی،اتومبیل آلات مورد نیاز و نصب تجهیزات مربوطه از تمام مهمتر بحث و سرعت عملیات نصب،مصرف از مخازن پلی اتیلنی خیلی مقرون به صرفه تر ازبقیه انواع مخازن پیش ساخته است .
۲-پایداری بالا در مقابل خوردگی:
مخازن پلی اتیلنی به علت داشتن فوائد خیلی مطلوب ضد خوردگی بهترین مورد جهت نگهداری مواد خورنده شبیه اسید ها ترکیبات فعال شیمیایی هستند .
۳- بهداشتی بودن:پلی اتیلن ماده ای است که که از لحاظ شیمیایی غیر فعال بوده با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد.این خصوصیت باعث می شود جهت مراقبت موارد ی مثل آب آشامیدن ی که موارد بهداشتی زیست محیطی نظیر عدم تغییر بو و طعم ویژگیها (با گذشت زمان) برای آنها بسیار زیاد با اهمیت است،مخازن پلی اتیلنی بهترین مورد است .
۴- دوام عمر زیاد :
مخازن پلی اتیلنی به علت پایداری مناسب در شرایط جوی مختلف انعطاف پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و زمان کاربر ی مفید نسبتا زیاد دارند.خصوصا در موارد ی که نیاز به مدفون نمودن تانک مورد نظر وجود دارد انعطاف پذیری پلی اتیلن پایداری آن را در مقابل فشارها قوت های اعمالی بالا می برد.به علاوه،به علت ویژگی ضد خورندگی پلی اتیلن، تانکهای پلی اتیلنی در زمینهای مرطوب از دوام خیلی بالایی برخوردار هستند .
۵-بدون نشت:
تانکهای پلی اتیلنی به سبب امکان اتصال لبه ها زوایا به صورت جوشی،به طوریکه اتصال جوش به قدرت استحکام خود ماده پلی اتیلنی است،هیچ وقت از محل اتصال دچار نشتی نمی شوند که این مساله مزیت دیگری است برای این مخازن جهت مراقبت مواد نفتی شیمیایی که نشت آنها به محیط زیست آلوده نمودن زمین از مهمترین دغدغه های حال حاضر استفاده کنندگان است .
۶- قابلیت تولید متنوع:
مخازن دو جداره پلی اتیلنی در ابعاد و اندازه های مختلف با ویژگیها متنوع قابل تولید هستند اما این ظرفیتها همگی با توجه به درخواست مشتری است .
۷- نصب آسان:
در مقایسه بابقیه مخازن تانکها،انواع پلی اتیلنی آنها از وزن زیاد کمتری برخوردار بوده این مساله كم شدن زیاد بسياري در هزینه های حمل نقل،تجهیزات مورد نیاز جهت نصب،قوت آدم ی مورد استفاده … ایجاد می نماید.همين طور ساخت گسترش سازه هاى زيرين سطحى مخازن هم بطريق متداول هم از طريق تكنولوژى جديد شركت امكان پذير است که این خود منجر به بالا رفتن سرعت نصب کلیه تجهیزات می شود .
۸- طول عمر مخازن:
این مخازن با مواد اولیه ۸۰PE تولید میگردد به صورت دو جداره بوده و مواد ضد اشعه خورشید افزوده شده است در شرایط درجه گرما ۲۰ درجه سانتی گراد ۵۰ سال عمر دارند،با ارتقا درجه گرما طول عمر آنها کمتر خواهد شد.
۹-پایداری در مقابل سرما و گرما:
این مخازن با تذکر به اینکه از مواد پلی اتیلنی ساخته شده اند از ۶۰+ تا ۵۰- درجه در بلند مدت قابلیت تحمل گرما و سرما را دارند در مناطق کوهستانی بعلت دو جداره بودن مخزن ویژگی عایق گرما ی پلی اتیلن،عملکرد این مخازن از دیگر مخازن شرایط بهتری رادارند.
۱۰- پایداری در مقابل زلزله:
با تذکر به قابلیت انعطاف پلی اتیلن،مخازن دو جداره پلی اتیلن،در سوانحی مانند زلزله خوب عمل می نمایند کمترین آسیب به آنها وارد می گردد.
۱۱- پایداری در مقابل شوری تلخی آب یا خاک:
به علت ویژگی مواد پلی اتیلن، نصب این مخازن در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا است رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن مدفون می شود، مخازن دو جداره پلی اتیلن تنها مورد برتر در این مناطق می با شند.

مطلب پیشنهادی

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *