خانه / مقالات / آشنایی با وی پی ان vpn

آشنایی با وی پی ان vpn

خرید فیلتر شکن اندروید

وی پی ان چیست
واژه vpn را امروزه خیلی می شنویم. این کلمه نسبتا به طور شکست ناپذیری به عنوان یک راه حل سازمانی در صنعت شبکه در گوش مدیران فناوری اطلاعات تکرار می شود. تعاریف زیاد متعددی از یک شبکه وی پی ان وجود دارد، اما صرف نظر از تمام این ها، تنها چیز می تواند تعریف درستی از وی پی ان به ما بدهد، و آن این است که بدانیم وی پی ان چطور کار می نماید .
جهان در دهه های اخیر با تغییرات بسياري روبه رو شده است. به جای سر کار داشتن با دغدغه های محلی، بسياري از مشاغل امروزه به بازار جهان ی می اندیشدند، اقتصاد جهان به بدنه ای یک پارچه تبدیل شده است و هر اتفاقی در این بدنه رخ بدهد، تاثیر آن را همگان خواهند دید. بسياري از مجموعه ها، تاسیسات را در جاهای مختلف جهان نهادینه کرده اند این ها تمام به یک چیز نیاز دارند: راهی برای ایجاد اتصال سریع، امن قابل اطمینان بین این مراکز، صرف نظر از محل آن مرکز.تا همین چند زمان پیش، اگر یک کمپانی ی می خواست برای خود شبکه ای تولیدکند، مجبور بود با عقد قرارداد با مخابرات سرویس دهنده محل، نسبت به خرید یک خط شخصی كار می کرد از طریق این خطوط شخصی، یک شبکه wan راه اندازی می کرد. راه دیگر تولید شبکه ای است که از طریق تونل زدن یا رمزگذاری روی خط یا شبکه ای عمومی، به گونه ای بتواند از آن مصرف شخصی نماید . اما که می توانید برای راه اندازی شبکه خصوصی از خطوط اتصالی خودتان استفاده بکنید . اما در این صورت هزینه خیلی بالایی را باید متقبل شوید. فرق این دو مثل اجاره کردن یک لیموزین در خیابان شهر است، و یا ایجاد سری خیابان های جدید جهت حرکت اتومبیل های مان.انواع وی پی ان vpn
دو نوع عمومی از وی پی ان ها وجود دارند. دساسترس ی های از راه دور، که به آن ها شبکه شخصی دیال آپ هم می گویند، اتصالی است که از طرف فرد به سرور lan مجموعه زده می شود و آن سازمان این کاربر را وارد شبکه می نماید . عرضه کننده خدمات سازمانی سرور دسدلهره و ترس ی شبکه ای راه اندازی کرده است به فرد ان از راه دور که با برنامه دسکتاپ خود متصل می شوند، سرویس می دهند. همين طور از طریق همین خطوط می توان نسبت به ایجاد خط های تلفن كار کرد و یک تلفن کاملا داخلی جهت به وجود آورد. یک مثال خوب برای آن که بهتر بفهمیم یک دساسترس ی از راه دور به چه شکل است، می شود سازمانی که به دنبال اتصال امن بین گذاشته ای نمایندگی خود در شهرهای مختلف است.

سرویس دهی سایت به سایت
هر چند که با استفاده از تجهیزات منحصربه فرد و رمزگذاری های سطح بالا، هر کمپانی می تواند از چندین سایت ثابت به عنوان مرکز اینترنت عمومی اش (برای مثال اینرتنت) را به اشتراک بگذارد. فهرست زیر در مورد وی پی ان های وبسایت به وبسایت است:

مبتنی بر اینترنت: چنانچه شرکـت ی بخواهد در بیشتر از شبکه وجود داشته باشد، کم هزینه ترین این ها وی پی ان مبتنی بر اینترنت خواهدبود.

مبتنی بر اکسترانت: ی یک مجموعه بخواهد شراکت خود را با یک کمپانی دیگ رببندد، می توانند وارد یک سرویس vpn شوند که اکانت همدیگر را کنترل کننند و با کمک این تکنیک، می شود به آسانی محیطی اشتراکی را به وجود دارد.

یکی از فرد دهای متداول وی پی ان، امن کردن رابطه در شبکه اینترنت است، ولی وی پی ان نیازی به الزاماتی چون مجوزگیری و یا رمزگذاری روی محتوا ندارد. وی پی ان ها اکثرا می توانند برای جداسازی ترافیک فرد ان مختلف در شبکه به کار بروند و امنیت خیلی بهتر ی داشته باشد. یا حتی می توان از وی پی ان ها جهت ایجاد رابطه دوطرفه دائم بین دو نقطه دور از استفاده کرد.

ویژگی ها ی وی پی ان
شبکه خصوصی مجازی که خوب طراحی شده باشد، خصوصیات ی بسياري را ارائه می دهد: گسترش اتصال جغرافیایی، بالارفتن امنیت، کاهش هزینه های عملیاتی نسبت بهآموزش های کهنه ایجاد wan، کاهش انتقال و تعرفه اتصال برای کاربر ان از راه دور، بالارفتن بهره وری، امکان ایجاد شبکه هایی در سطح جهان ، ایجاد امکانات مخابراتی پهنای باند، بازگشت سرمایه سريع تر نسبت به مصرف ازروش سنتی.

فناوری های وی پی ان
بسته به نوع وی پی انی که مصرف می شود، اقطعا لا برای ساختن وی پی ان، می بایست چند مولفه ویِژگزینشه را در تهیه وی پی ان رعایت شود:

* نرم افزار میزکار مشتری

* سخت افزار مرتبط

* سرور وی پی ان مستقل

* nas، سرور دسترس ی شبکه که دساسترس ی وی پی ان کاربر ان را نقد می نماید

* شبکه vpn مرکز مدیریت سیاست ها.

اما به این علت که هیچ استاندارد درست حسابی جهت پیاده سازی وی پی ان ها وجود ندارد، بسیار زیاد ی از شرکت ها برای خود نسبت به ایجاد علت کلیدی یک سرویس كار کرده اند.

مطلب پیشنهادی

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *