خانه / مقالات / نقد و بررسی فیلم «ملکه»

نقد و بررسی فیلم «ملکه»

نويسنده و کارگردان: محمد علی باشه آهنگ ر

بازيگران: ابراهیم برزیده، مجتبی اسودیان، حسین باشه موزیک ر، مالک سراج، هومن برق‌نورد، مهدی سلطانی، حمید آذرنگ، مصطفی زمانی، میلاد کیمرام و همایون ارشادی


دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم ایرانی

حاشیه های فیلـم :

– ملكه پنجمين فيلم بلند كارگردان فرزند خاك است (کافه سینما)

– نام اوليه فيلم ديدگاه بود باشه موسیقی ر در باره تغيير نام فيلمش مي گويد: اسم فیلـم قبلا «دیدگاه » بود که با مشورت دوست ها به این نتیجه رسیدیم اين اسم ساکن خنثی است و «ملکه» به دلیل درون‌مایه‌ای که داشت اسم سینمای ی‌تری بود. (کافه سینما)

– فیلم دیدنی جلوه‌های جهت رایانه ‌ای قابل توجه ی دارد که در تلویزیون ایران کم نظیر است و همين طور برای گرفتن صحنه‌های مربوط به مقر عراقی‌‌ها از ۷۰ هنرور و هشت دستگاه تانک نفر بر اتومبیل ‌های عراقی استفاده شده است. بخشی از فیلـم هم در بخش بویلر پالایشگاه آبادان فیلم جالب برداری شده است..(خبرآنلاین)

– به جز مصطفي زماني بازيگران ملكه از ميان هنرمندان تئاتر هستند

– در فیلم جذاب «ملکه» ساخته محمدعلی باشه آهنگ ر برای فیلـم برداری گاهي صحنه‌ها از جرثقیل مصرف شده است.(خبرآنلاين)

نقد نقد فیلم دیدنی «ملکه»

شبنم سیدمجیدی

در فیلم زیبا های جشنواره ای امسال به جنبه هایی از جنگ ایران عراق پرداخته شد که قبل از این در کمتر فیلم جالب ی چنین جنبه هایی از جنگ را نشان داده بودند. یکی فیلم جذاب خرس به کارگردانی خسرو معصومی که در آن به معضل فراگیر آن روزهای بعد از جنگ پرداخته شده است: مردانی که از جنگ باز میگردند و میبینند همسرانشان از آن ها جدا شده اند و با فرد دیگری ازدواج کرده اند. دیگری فیلم دیدنی ملکه ساخته محمد علی باشه موسیقی ر، این فیلـم ساز بهتر ولی کم حاشیه TV ایران است که باز هم مثل فیلم دیدنی های قبلی اش «بیداری رویاها» و «فرزند خاک» زاویه ای از جنگ تاثیرات آن بر آدم ها ارتباطات شان را نشان داده که ما قبلاً نمونه اش را نداشته ایم: دلرحمی و دلهره و ترس در مواجهه با دشمن!همواره در فیلم دیدنی هایمان دیده ایم که مردان با ایمان یا حتی این هم نه، بلکه یک مجید سوزوکی بزن بهادر می آید با سلحشوری دشمن را لت و پار می نماید و اسطوره می شود و… هیچ ندیده ایم که اسطوره داستان مان وقت کشیدن ماشه یا دستور آتش، دستش و صدایش بلرزد حتی فراتر از آن، از کشتن دست بکشد. هیچ زمان دلمان جهت آن طرف میدان نسوخته است. باشه آهنگ ر در فیلم دیدنی ش کاری می نماید ما همگام با اسطوره ایرانی داستان دلمان جهت آن افسر عراقی که همه سربازانش را از دست داده قصد خودکشی دارد، به رحم بیاید و ما همان هایی هستیم که ی سیاوش از بالای برج دیده بانی اش مختصات اهمیت همان سربازان را به آرپی جی زنشان می گوید و آن ها را باخاک یکسان می نماید ، شادمان می شویم. با این اوصاف می توان گفت ملکه روایتی از بی رحمی و شفقت به طور تومان است.

سیاوش(میلاد کی مرام) دیده بان جنگ است و به دنبال فرصتی می گردد تا توانایی های خود را به بالادستی ها نشان دهد. او برج دور افتاده دیده بانی را پیدا می نماید که می تواند از آن جا حیاتی ترین مختصات اهمیت های دشمن را ببیند. این یک فرصت طلایی برای جبهه خودی است، ولی با ورود شخصیت خیالی داستان(مصطفی زمانی) تردیدها شروع می شود. به یکباره این قدرت مطلق جهت کشتن آدم ها برای سیاوش ترس ناک می شود.

باشه آهنگ ر با اینکه بازیگران تازه کاری چون میلاد کی مرام و هومن برق نورد را برای کارش برگزیده ولی گزینش هایش نتیجه خوب ی داده است و تمام بازیگران از عهده پیچیدگی های فرد های خود برآمده اند. فرد هایی که هر کدام تحت تاثیر شرایط روزهای انتها جنگ دچار سردرگمی ها تلخی های بسیار زیاد ی شده اند.

این فیلم جذاب از لحاظ کیفیت فنی جلو های مخصوص در مقایسه با دیگر فیلم زیبا های ژانر دفاع مقدس در سطح زیاد قابل قبولی قرار دارد به نظر من می توان از دیدنش خیلی لذت برد.

در انتها اینکه ملکه روایت زنبورهایی است که نیش می زنند با آن که می دانند می میرند جهت چه که خانه از جان جهت شان ارزشمند تر است…

مطلب پیشنهادی

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام

افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام -اگر به فکر افزایش فالوور ایرانی اینستاگرام با کمترین قیمت و بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *